درباره ما

تعاونی رحمت تجارت ماندگار

فعالیت در حوزه کشاورزی شرکت رحمت تجارت توسط خانواده رحمتی از سال 1368 و به همت پدر خانواده آقای حاج عظیم رحمتی آغاز گردید. نقش کلیدی فرزندان ارشد ایشان ، جناب آقای مهندس داوود رحمتی (مدیرعامل) و جناب آقای کرامت رحمتی (رئیس هیئت مدیره ) در توسعه فعالیتهای اقتصادی خانواده انکارناپذیر و ستودنی است.ایشان با تفکری متعالی و نگاهی آینده نگر پا به عرصه حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی گذاشته و امروز بعنوان یکی از با تجربه ترین افراد در این صنعت شناخته می شوند
این شرکت از سال 1398 فعالیت خود را در مجاورت چهارراه آوج شهرستان دزفول با احداث کارخانجات و تاسیسات مورد نیاز بصورت متمرکز ادامه داد . مکان احداث محل جدید شرکت از لحاظ جغرافیایی به سه شهرستان دزفول و شوش و اهواز دسترسی دارد و موجب کاهش هزینه های حمل و نقل کشاورزان و دسترسی های سریع آنان به شرکت می شود .
در حال حاضر شرکت رحمت تجارت تنها شرکتی در سطح شهرستان دزفول ، استان خوزستان و حتی کشور است که ، که صنایع مختلف تبدیلی کشاورزی را در یک مکان متمرکز نموده است .
مجموعه کارخانجات صنایع تبدیلی رحمت تجارت هم اکنون دارای چهار فاز سورتینگ ، سردخانه 30000تنی دومداره ، کارخانه برنج کوبی و واحد تولید خوراک دام بر پایه ذرت علوفه ای می باشد و چندین فاز دیگر نیز در دست مطالعات و بررسی است که در آینده نزدیک اجرایی خواهند شد.
این شرکت حدود 2500 نفرکشاورز طرف قرارداد دارد که از صفر تا صد کشت و داشت و برداشت محصولات ایشان را ازطریق در اختیار گذاشتن کود ، سم ، بذر وحتی پرداخت وام مورد حمایت کامل خود قرار داده است . کارشناسان کشاورزی این شرکت نیز ،همیشه در کنار کشاورز هستند و روشهای جدید کشاورزی در دنیا را به کشاورزان طرف قرارداد خود آموزش می دهند تا بهره وری بالاتری از کشت و کار خود داشته باشند
از دیگر خدمات کارخانجات رحمت تجارت ، خرید تضمینی محصولات زراعی کشاورزان منطقه شمال خوزستان از قبیل سبزی جات ، صیفی جات و میوه جات است که جهت مصارف صنایع تبدیلی و موضوع صادرات ازین محصولات استفاده می نماید .
شرکت رحمت تجارت درجهت حمایتهای بیشتر از کشاورزان ، در طول سال اقدام به اجاره سردخانه های خود برای نگهداری محصولات کشاورز(درمواقعی که بازارداخلی اشباع و قیمت محصول بسیار پایین است ) می نماید .
تحت پوشش قراردادن بیش از 150 واحد دامپروری و مرغداری منطقه به منظور تامین خوراک مورد نیاز دام و طیور این واحدها ، از خدمات دیگر این مجموعه بزرگ تولیدی است .
شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین موفقیت های این مجموعه بزرگ تولیدی ، حضور موفق در بازارهای خارجی و فروش محصولات کشاورزی به کشورهای روسیه و حوزه خلیج فارس است ، محصولاتی که با نظارت کارشناسان مربوطه ، پس از عملیات برداشت ،سورتینگ ، سردخانه و فرآوری و بسته بندی با کیفیت بالا به خارج صادر می شوند و این موضوع موجب ارزاوری در این بخش برای کشورمان می گردد .
یکی از نیازهای مهمی که در منطقه شمال خوزستان بسیار ضروری بود عدم وجود کارخانه برنج کوبی برای خرید فوری و بدون کرایه حمل و نقل شالیکاران منطقه بود که به همین خاطر مجموعه بزرگ رحمت تجارت اقدام به تاسیس کارخانه تمام اتوماتیک برنج کوبی نموده است و برنجهای تولیدی از مرغوبترین شلتوکهای منطقه و با نظارت کارشناسان امر ، تا مرحله بسته بندی و با بهترین کیفیت ممکن تولید و به بازارهای داخلی ارسال می گردد .
اشتغالزایی 3500نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم خصوصا اشتغالزایی روستایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست از دستاوردهای مهم مجتمع کارخانجات رحمت تجارت می باشد که به امید خدا و همکاری مسولین ذیربط ، بتوانیم این تعداد را به زودی به بالای 10000 نفر برسانیم .
این شرکت در نظر دارد تا با تکیه بر دانش روز ، استفاده از روشهای نوین، بهره گیری از نیروهای شایسته و مجرب و با نگاه به آینده ، تبدیل به یک سازمان موثر و پایدار در بازار صنایع تبدیلی کشاورزی و نهاده های خوراک دام وطیور ایران زمین گردد.